Wycieczka Wrocław

1 DZIEŃ

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do WROCŁAWIA. Pierwszy punkt programu to Panorama Racławicka — obraz o wymiarach 114 x 15 m z 1894 roku z Lwowa, przywieziony po wojnie do Wrocławia; po 24 latach udało się zbudować pawilon dla jego ekspozycji, która jednak była możliwa dopiero po dalszych 15 latach; obraz przedstawia pierwszą bitwę insurekcji kościuszkowskiej stoczoną z wojskami rosyjskimi pod Racławicami. Po zwiedzaniu Panoramy Racławickiej rejs statkiem z Przystani Kardynalskiej do Przystani ZOO. Zwiedzanie ZOO założonego w 1865 roku oraz Afrykarium otwartego w 2014 roku, przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Ogród został otwarty 10 lipca 1865 roku, jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich ogrodem zoologicznym. Pod koniec 2015 roku ZOO prezentowało ponad 10.500 zwierząt z 1.132 gatunków. Następnie zwiedzanie Hali Stulecia — znajdującej się na Liście UNESCO wraz z Centrum Poznawczym, które prezentuje historię budowy hali na tle europejskiego modernizmu. Hala Stulecitao unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W założeniu projektanta miała służyć mieszkańcom Wrocławia i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska i tak jest do dziś. W programie również zwiedzanie Ogrodu Japońskiego — największego w Europie ogrodu typu japońskiego, porównywalnego z największymi ogrodami w Japonii. Zakwaterowanie w obiekcie we Wrocławiu, obiadokolacja, nocleg. =

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd w stronę Sky Tower — najwyższego budynku mieszkalno-biurowego w Polsce o wysokości 212 m, liczącego 50 pięter; panorama miasta z Punktu Widokowego zlokalizowanego na 49. piętrze budynku. Następnie dalszy ciąg zwiedzania Wrocławia: Ostrów Tumski — najstarsza, zabytkowa część Wrocławia, Katedra, Kościół św. Krzyża, Kościół Najświętszej Marii Panny z okazałą szopką. Następnie przejście na Stare Miasto: Hala Targowa — obiekt z 1908 roku, perełka architektury, ulica Grodzka — klasztory Franciszkanów/ Norbertanów, Klarysek / Urszulanek, Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą, Ossolineum, Uniwersytet i Kościół Imienia Jezus — wnętrza godne uwagi: Aula Leopoldina — perła baroku, Oratorium Marianum, Muzeum Uniwersyteckie, Wieża Matematyczna — panorama miasta, Więzienie Miejskie, Jatki Miejskie, Kościół św. Elżbiety, Kamienice Jaś i Małgosia, Rynek Starego Miasta, fontanna. Czas wolny. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Hydropolis — centrum wiedzy na temat wody, otwartego w grudniu 2015 roku. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Atrakcja Wrocławia, adresowana do zwiedzających w każdym wieku, mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Na Grobli. Zostały w nim wykorzystane nowoczesne formy multimedialne. Powierzchnia wystawy to ponad 4.000 m2. W sali „Planeta wody” poznać można teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we wszech- świecie. W kolejnych pomieszczeniach prezen- towane są nieco bliższe i równie ciekawe obszary. Można posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 roku dwójka śmiałków zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego. Tuż obok prezentowane są „stwory” zamieszkujące morza i oceany— od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystanie przez człowieka. Nie zapomniano o motywie wody w religiach i w sztuce. Interaktywny stółz mapami Wrocławia, m.in. podczas powodzi tysiąclecia, czy systemu wodociągów miejskich, przyciąga uwagę starszych i młodszych. Następnie przejazd do PSZCZYNY, zwiedzanie Zamku, dawnej rezydencji magnackiej. Wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim o powierzchni 156 ha tworzy zespół pałacowo-parkowy. W 1946 roku został zamieniony na muzeum, obecnie działające pod nazwą Muzeum Zamkowe w Pszczynie. W przeci- wieństwie do wielu innych zamków i pałaców na Śląsku, zniszczonych na skutek działań Il wojny światowej i bezpośrednio po niej, w Zamku w Pszczynie zachowało się oryginalne wyposażenie i meble, które sprawiają, że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezyden- cjonalnej w Polsce. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / zwiedzanie ZAMKU KSIĄŻ I ŚWIDNICY lub KŁODZKA.



CENA

Cena wycieczki kalkulowana jest na zapytanie grupy.

Standardowo cena zawiera świadczenia wymienione obok.

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem, opłaty drogowe iparkingowe, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, składkę na TFG i TFP, VAT.

DODATKOWE INFORMACJE

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo, grupy szkolne powinny posiadać aktualne legitymacje, kolejność zwiedzanych może ulec zmianie.